O informatyce

Internetowy serwis tematyczny!

Posted by admin | July - 25 - 2018 | Comments Off on Co robić, aby mieć możliwość ochronić się przed różnego rodzaju wirusami?
Co robić, aby mieć możliwość ochronić się przed różnego rodzaju wirusami?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Mowa tutaj oczywiście o wirusach komputerowych. A przecież są one takim samym zagrożeniem jak na przykład wirus grypy – chociaż trzeba zachować odpowiednie proporcje. Czyli powinniśmy jakoś uchronić się przed szkodliwymi wirusami. Jak? Strzałem w dziesiątkę jest chociażby to, aby bardzo dokładnie przewertować serwisy internetowe, w celu znalezienia tego programu komputerowego, który sprawi, iż nasz komputer będzie w sporo lepszym stanie. A przecież na pewno bardzo byśmy tego chcieli! Więc pobierzmy jakieś oprogramowanie…
Tak naprawdę to sprawa jest taka, że nawet najlepszy program antywirusowy nie będzie OK, jeśli nie będziemy regularnie aktualizowali bazy wirusów. Prawda jest taka, że każdego dnia są wrzucane świeże wirusy. A więc jeśli jest lipiec, a my ostatnią aktualizację robiliśmy w lutym, to trudno myśleć, że jesteśmy w odpowiedni sposób chronieni. Zwróćmy również uwagę, iż czymś niesłychanie istotnym jest to, aby w autentycznie każdym przypadku choćby nie przyjmować od nieznajomych ludzi różnego rodzaju danych. Bardzo często mówimy o szkodliwych wirusach, które powodują, że ucierpi na tym nie tylko nasz komputer, ale także portfel.

Comments are closed.